Nowy cykl warsztatów – Rozwiń Skrzydła

ZAPRASZAM

do tanecznej podróży w głąb siebie, do miejsca, w którym
jesteśmy autentycznie sobą.

JEŚLI …

  • Chcesz zwolnić, zatrzymać się i głębiej spojrzeć w siebie,
  • Chcesz doświadczyć wewnętrznej radości,
  • Chcesz rozwijać zaufanie do siebie,
  • Chcesz wyrazić swoją niepowtarzalną naturę,
  • Chcesz odkryć własne ograniczenia i swoje mocne strony,
  • Chcesz rozwijać poczucie pewności siebie i wolności,
  • Chcesz pewnie manifestować swoją indywidualność,
  • Chcesz odkryć swoje pokłady spontaniczności, ekspresji i kreatywności.

 ZAPRASZAM na cykl 10 spotkań z rozwoju osobistego poprzez ruch i taniec.

 TEMAT: ROZWIŃ SKRZYDŁA

rozwin_skrzydla DLA KOGO JEST TEN WARSZTAT:

Terapia tańcem stanowi propozycję dla osób w dowolnym wieku, niezależnie od profesji, umiejętności, kondycji, płci itd. Pod warunkiem, że chcą coś dla siebie zrobić. Nie jest tu potrzebny żaden specjalny talent do tańca czy też dobra kondycja. Zapraszam osoby pełnoletnie.

CEL WARSZTATU:

Podstawowym założeniem choreoterapii jest wzajemne powiązanie ciała i umysłu. Na tym opierają się wszystkie techniki i koncepcje terapii tańcem. Celem terapii tańcem nie jest taniec sam w sobie, nauka kroków czy kombinacji, lecz dojście do uczuć, emocji. W choreoterapii stosuje się taniec naturalny, czyli ruch oparty na improwizacji, dzięki któremu można odnaleźć własny rytm, uwalniać zgromadzone w ciele napięcia i poprzez to uwalniać stłumione emocje. Taniec pozwala nam pozbyć się stresu, wpływa na naszą pewność siebie, akceptację własnej osoby, co ułatwia nam nawiązywanie relacji interpersonalnych. Dzięki wyrażeniu emocji możemy doświadczyć lepszego poznania siebie, odkrycia swojego potencjału. Będziemy mieć okazję by zwolnić, zatrzymać się i głębiej spojrzeć w siebie, będzie to czas, w którym z uważnością możemy zająć się sobą.

CHARAKTER ZAJĘĆ I FORMA:

Zajęcia mają charakter warsztatu rozwojowego poprzez ruch i taniec. Na zajęciach będziemy korzystać z całej gamy metod pracy z ciałem m.in. relaksacji z wykorzystaniem technik oddechowych, elementów jogi, improwizacji tanecznej, treningu świadomości ciała wg Metody Feldenkraisa oraz D. Kapperta, Life/Art. Process – metody Anny Halprin. Podstawą naszej pracy będzie Ruch Autentyczny (RA) – M. Whitehouse.

TERMIN: od 15.04.2015 do 24.06.2015

CZAS TRWANIA: środy 18:15 – 19:45  

MIEJSCE: Centrum Jogi HARMONIA, Poznań ul. Gnieźnieńska 2

INFORMACJE:
Strój swobodny, taki w którym będziesz mogła/mógł usiąść na podłodze, położyć się, poruszać, obuwie nieważne – poruszamy się na boso podłogi są ciepłe i bezpieczne, ciepłe skarpetki.            Weź ze sobą wodę do picia.

INWESTYCJA:

pojedyncze spotkanie – 25 PLN
karnet miesięczny (4 spotkania) – 90 PLN
karnet trzymiesięczny (10 spotkań) – 200 PLN

 Prowadząca: Jolanta Czamańska – Certyfikowany Terapeuta Tańcem, Członek Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii – PTT.

Ilość miejsc ograniczona o udziale w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń.

KILKA SŁÓW O MNIE:
Mam 48 lat, jestem certyfikowaną terapeutką tańcem, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapetów przy Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. Od 12 lat zgłębiam tajniki jogi, uzyskałam uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej w specjalności hatha joga. Moimi najważniejszymi nauczycielami w tej dziedzinie są uczestnicy moich zajęć. Ukończyłam szkolenie w zakresie I i II części kinezjologii edukacyjnej „Brain Gym” metody dr Paula Dennisona. Jestem absolwentką Instytutu Psychologii Stosowanej w Warszawie. Medytuję z mantrą wg Tradycji Wedyjskiej. Podstawą mojej pracy jest psychofizyczna jedność człowieka, która pozwala czerpiąc z mądrości CIAŁA wyrazić swoją niepowtarzalną naturę.                                                                                                                              

Z wykształcenia jestem mgr matematyki, ukończyłam UAM w Poznaniu.  Z każdym kolejnym krokiem tworzę się na nowo, właśnie niedawno. Życie przypomniało mi, że lubię się uśmiechać i że wystarczy oddychać. Lubię muzykę i ciszę. Jestem koneserką gorącej czekolady.

Comments are closed