Joanna Pyłka

Joanna PyłkaDziennikarka i poetka, z wykształcenia filozof – od dwudziestu lat praktykuje techniki Jogi Królewskiej – Kriya Yoga.

Swoją wiedzę na temat technik tego wyjątkowego odłamu jogi, opartego na pracy z energią pól astralnych ciała ludzkiego, doskonaliła w Indiach. Uczyła się pod kierunkiem wykładowców uniwersytetów ajurwedycznych oraz guru ashramów w Dehli, Górach Gimnar i Kerali.

Zajęcia z Joanną złożone są z części teoretycznej, gdzie możesz zapoznać się z potencjałem zaawansowanych technik jogicznych. W części praktycznej, wspólnie z nauczycielką, wyruszysz w podróż po krainie uzdrawiającej, pranicznej energii.

Dzięki pracy z technikami jogi królewskiej możesz:

  • nauczyć się samodzielnie kierować mocami witalnymi swojego ciała,
  • zwiększyć poziom swojej energii, leczyć się i odmładzać,
  • pogłębić swoją wrażliwość psychiczną, aż do osiągnięcia stanów twórczych i jasnowidczych,
  • stać się własnym terapeutą, własnym guru, oczyścić się z przytłaczających, emocjonalnych naleciałości.

Praktyki Jogi Królewskiej, będących częścią Jogi Tantrycznej i sztuki odmładzania organizmu – Kaya Kalpa – z wielu istotnych względów nigdy nie zostały w pełni opisane i usystematyzowane. Idąc jednak za mistrzami takimi jak Sunyata Saraswati czy Bohdi Avinasha można powiedzieć, że „Należą do najpotężniejszych odkryć, jakie służą rozwojowi człowieka”.

Obejmują one techniki oddechowe, asany i medytacje ładujące energią praniczną. Z powodu swojego potężnego oddziaływania, przez szereg stuleci były ukrywane i traktowane jako wiedza tajemna. Dzisiaj są dostępne dzięki pracy takich mistrzów jak Saraswati czy Avinasha, którzy przez lata zbierali i rekonstruowali tę wiedzę w różnych zakątkach świata.

Jej elementy znaleźć można również w innych systemach czy wykładniach jogi, np. w popularnym dzięki swojej niezwykłej skuteczności i praktykowanym na zachodzie systemie odmładzających, znanym jako Rytuały Tybetańskie.

Podświadomość: Niekwestionowanym ideałem Jogi Królewskiej jest bycie swoim własnym guru. Mamy tu jednak do czynienia z głęboko penetrującymi technikami, dlatego należy się obchodzić nimi ze szczególną delikatnością. Jest tak przede wszystkim dlatego, że na poziomie psychicznym powodują one ujawnienie treści skrywanych w podświadomości. Jest to nieodłączną częścią procesu uwolnienia i doskonalenia się. Joga energetyczna wzmacnia człowieka nie tylko na poziomie fizycznym, ale i psychicznym. Towarzyszy temu proces oczyszczania się. Jeśli jesteś człowiekiem spokojnym – pisze Bohdi – twój spokój umocni się, osiągając błogość. Jeśli jednak jesteś niespokojny – twój niepokój musi się rozładować, ujawnić swoją przyczynę, dotrzeć do świadomości, co niekiedy bywa bolesnym procesem. W pracy z własnym cieniem nikt nie powinien być sam.

Jeśli podążasz ścieżką królewską, na której stajesz się własnym mistrzem, ktoś powinien ci towarzyszyć, by przeprowadzić cię przez trudne chwile psychicznego oczyszczenia.

Więcej możesz przeczytać w artykułach Joanny:

zobacz grupę Kriya Joga na Facebooku

Comments are closed