Taniec i ruch fascynował mnie od zawsze. Odkąd pamiętam byłam członkiem różnych zespołów tanecznych i ruchowych. Przez wiele lat poprzez taniec poznawałam potencjał i granice własnego ciała oraz odczuwałam wpływ harmonijnego ruchu na psychikę i ducha. Praca z ciałem podczas tańca pozwoliła mi odkryć możliwości terapeutyczne, które niesie za sobą ruch.

Moją pasję do świadomego ruchu odkryłam na nowo wraz z hawajskim masażem Lomi Lomi Nui, który zbudził we mnie uśpione marzenia i pozwolił poczuć w głębi serca to, co daje mi radość i spełnienie.

Zajęcia ruchowe dla kobiet, wśród nich – gimnastyka słowiańska – stały się moją kolejną pasją. Tak oto powstała Harmonia Ruchu – bezpieczna przestrzeń otwarta dla kobiet, które pragną poprzez świadomy ruch oddziaływać zarówno na swoje ciało, jak i emocje oraz duszę.

Przestrzeń dla kobiet, które pragną zadbać o swoje kobiece ciało w najlepszy z możliwych sposobów, a jednocześnie obudzić w sobie twórczy potencjał oraz wyzwolić wewnętrzną siłę pozwalającą na słuchanie swojego głosu, podążanie za intuicją, pozostając jednocześnie w harmonii ze światem. Praktykując gimnastykę słowiańską w kobiecym kręgu uwolnisz napięcia, wzmocnisz mięśnie i stawy, zadbasz o gospodarkę hormonalną, a jednocześnie wyzwolisz swoją kobiecą naturę.

Zapraszam zatem do wspólnej praktyki, w swoim tempie, bez oceny i wartościowania, w atmosferze szacunku i akceptacji dla swojego ciała oraz innych kobiet.

Zapraszam do zwrócenia się w kierunku samej siebie i powiedzenia sobie – to mój czas, teraz ja jestem dla siebie najważniejsza. Twoje ciało, jako świątynia ducha powinno być traktowane z należnym mu szacunkiem, akceptacją i miłością. Wsłuchaj się w jego potrzeby, a podąży za Tobą, gdzie tylko zechcesz…

Magdalena Lamentowicz

  • Instruktorka gimnastyki słowiańskiej w tradycji białoruskiej
  • Praktyk masażu Lomi Lomi Nui

Więcej o mnie i gimnastyce: