Kim jesteśmy

Nasze Centrum Jogi Harmonia ma już 12 lat. Od 6-ciu lat prowadzę je razem z córką EWĄ, która posiada odpowiednie uprawnienia i jest bardzo dobrym nauczycielem jogi.

Przez 10 lat miałyśmy swoją siedzibę przy ul. Towarowej 45 w Poznaniu, a od 2 lat pracujemy przy ul. Gnieźnieńskiej 2. Powodem zmiany lokalizacji był budynek przy ul. Towarowej, który już nie odpowiadał naszy standartom. Był stary , niedogrzany i dawno nie remontowany. Idąc za duchem czasu i nowoczesnością zaadoptowałyśmy w nowym prywatnym budynku 300m2. pustą przestrzeń na nasze potrzeby stworzenia nowoczesnego ośrodka. Mamy tu do dyspozycji dwie duże 90m2, sale do ćwiczeń i jedną mniejszą 30m2 do spotkań i medytacji oraz całe zaplecze: szatnie, toalety, biuro, recepcja.

Ul. Gnieźnieńska 2 zlokalizowana jest w spokojnym miejscu – niedaleko centrum miasta – rejon Śródki – początek ul. Głównej, skrzyżowanie z ul. Gdyńską. Ze Śródki można do nas dojechać autobusami nr: 70, 73, 85, 237, (4 przystanki- 5 minut).

Oferta zajęć w naszym ośrodku jest bogata. Można tu znależć wszystko co rozwija i usprawnia ciało, umysł, ducha i poszerza świadomość.

Zajęcia z jogi których jest najwięcej prowadzone są przez doświadczonych i sprawdzonych nauczycieli – Ewę Grzywna, Teresę Sokwierę, Karolinę Tomkowiak i Joannę Pyłka.

Zajęcia które rzeżbią sylwetkę, wzmacniają wszystkie mięsnie i kręgosłup to: Płaski brzuch, Trening antycelulitowy.

Znajdziesz tutaj też różnego rodzaju tańce. Dynamiczna Zumba prowadzona przez młode wysportowane dziewczyny, Klaudię Piotrowską i Alicję Grądkowską, spokojny Taniec towarzyski dla każdego prowadzony przez Macieja Hemerlińskiego i Kasię Nawrocką mistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich. Terapię tańcem prowadzi nasza joginka a jednocześnie terapeutka tańcem Jola Czamańska.

Tai Chi klasyczne – uczące ruchów które tworzą harmonię w ciele i umyśle, a prowadzi je znakomity pasjonat tej sztuki Tomek Dudarski.


 

Teraz mając 70 lat wracam do Was po 2-letniej przerwie, z nowymi pomysłami na życie. Zaczynam nowy etap w moim życiu. Stworzyłam Jogę Inaczej, w której zawarłam moje 20-to letnie doświadczenia. Jest to już moja Joga. Przez ten czas, szukałam siebie i obserwowałam jak się czuje i czego potrzebuje moje ciało. Ciało, które przez większość życia zaniedbywałam do tego stopnia, że w końcu odmówiło mi posłuszeństwa. Moje ciało było zawsze dla mnie motorem poszukiwań nowych lepszych sposobów na życie. Ostatnio, żeby je uzdrowić, uratować musiałam bardzo mocno wsłuchiwać się w jego potrzeby, zrozumieć czego naprawdę potrzebuje. Zajęło mi to prawie 3 lata. Chociaż lekarze nie dawali mi szans na wyzdrowienie ja wciąż cieszę się życiem. Ciągle również na swoich błędach uczę się czegoś nowego.

Od 4 lat współpracuje z kosmobioenergetykiem Norbertem Marszałkiem, który z ogromnym sukcesem poświęcił 20 lat życia na badanie przestrzeni kosmicznych. Opracował kompleks energetyczny w którym zgromadził najwyższe energie światła schodzące od dwóch lat na ziemię. Mogą z nich korzystać wszyscy ludzie gotowi na ich przyjęcie. Energie te płyną bezpośrednio z samego praźródła i mają olbrzymią moc działania. Podnoszą w ciele częstotliwość wibracji, rozpuszczają bóle, blokady, wypełniają ciało nową subtelną energią, która również uzdrawia. Miałam możliwość testowania jego kompleksów energetycznych. Stanowiło to dla mnie olbrzymią pomoc w trudnych chwilach mojego życia. Aby ten stan utrzymać, trzeba jednak zrobić w naszych głowach miejsce na nową energię, wyrzucając z niej starą. Właśnie na to znalazłam sposób.

W sierpniu tego roku nauczyłam sie na kursie specjalnego masażu głowy. Są to Źródłowe Punkty Czystej Świadomości , które podczas delikatnego dotyku otwierająw naszej głowie zakładki za którymi umieszczone są nasze ograniczenia. Są to stres, czarne wizje, frustracja , lęk, żal, gorycz, zbierane przez wszystkie wcielenia naszego życia. Podczas sesji masażu, poprzez nasze serce łaczę się bezpośrednio ze Źródłem Stwórcy skąd płynie uzdrawiające światło, które powoduje wymianę energetyczną i rozładowanie napięcia elektrycznego. Dzięki temu cały ten balast z naszej głowy znika i robi miejsce na nową energię światła. Energia ta wypełnia zwolnioną przestrzeń, poszerza świadomość i uzdrawia ciało. Tak właśnie testując na sobie efekty masaży, kompleksy energetyczne Norberta, doświadczam każdego dnia wspaniałych efektów ich działania. Obserwuję jak zmienia się moje ciało, myślenie i świadomość. Cieszę się każdym drobiazgiem. Zauważyłam też, że moje ciało potrzebuje teraz innego ruchu. Ruchu, który jest delikatny powiązany z dotykiem moich dłoni. Wyczuwają one energię ciała. Dłonie nasycają ciało energią, uzdrawiają je i razem z oddechem wprawiają w ruch zgodny z przepływem energii w ciele. Początkowo ruchy są małe, następnie coraz większe swobodniejsze. W końcowym etapie układają się w asany jogi. To jest właśnie moja Joga Inaczej.

Każdego kto zechce skrzystać z mojej wiedzy zapraszam na zajęcia jogi w godzinach dopołudniowych, na spotkania i terapie indywidualne, oraz na sesje masaży głowy i ciała.

Marianna Anna Rykowska-Grzywna

 

Comments are closed