Dorina Maciejka

dorinamaciejkaJogę śmiechu wymyślił lekarz Madam Kataria,który dowiódł,że regularne śmianie sie w grupie osób i przez określoną długość czasu pomaga na wiele dolegliwości zdrowotnych, jest też formą nawiązywania nowych przyjaźni . Korzyści ze śmiechu to:

-natychmiastowe zrelaksowanie,uwolnienie stresu i napięcia fizycznego,

-dotlenienie mózgu i całego organizmu,doładowanie energetyczne,

-oczyszczenie z toksyn,odmłodzenie, – śmianie się pomaga zrzucić zbędne kilogramy,

-organizm podczas śmiechu produkuje endorfiny-hormony szczęścia,dopaminę(pomoc w koordynacji ruchowo-mięśniowej)

-przepona masując narządy wewnętrzne skutecznie poprawia pracę układu pokarmowego -zwiększa się odporność organizmu

-poprawiają relacji z ludżmi,lekkość,pewność siebie,współpraca w zespole ludzi,koncentracja uwagi i zdolności uczenia się,

-nabieramy też dystansu do siebie i życiowych wyzwań – uwolnienie od bloków emocjonalnych ,otwarcie przestrzeni serca.

 

Na jodze śmiechu śmiejemy się bez powodu,pomagają w tym proste zestawy ćwiczeń fizycznych wywołujących śmiech połączone z afirmacjami i ćwiczeniami oddechowymi, co w efekcie i tak kończy się śmiechem spontanicznym. To bardziej wspólna zabawa niż joga ,ale posiada swoją dynamikę i celowość.

Nie ma ograniczeń wiekowych,udział nie wymaga przygotowania. Przydaje się tylko wygodny strój ,co by można swobodnie zrywać boki ,pękać i turlać się ze śmiechu;-))

Spotkanie prowadzi certyfikowana liderka jogi śmiechu. Dorina Maciejka Z zawodu jestem grafikiem i ilustratorem książek dla dzieci.

Dzięki jodze śmiechu odkryłam jednak kreatywną zabawę w grupie ludzi ,co daje mi dużo satysfakcji , radości i uzdrawia mnie również.

Mój blog i artykuł o jodze śmiechu:

www.sesjejogi.blogspot.com

Mail: dorina33@wp.pl

tel:   780 222 633