Nowy rok, nowe plany

NOWY ROK, NOWE PLANY, NOWA JOGA 21-EGO WIEKU NA 2012 ROK W CENTRUM JOGI HARMONIA W POZNANIU!!!

Minął kolejny, 16-y rok mojej przygody z jogą. W roku ubiegłym na moje 15-lecie zrobiłam krótkie podsumowanie mojej działalności. Zachęcałam w nim do cierpliwości, wytrwałości i dania sobie czasu na rozwój. Wchodząc w kolejny rok pracy, szczególny dla wszystkich rok przyspieszonych działań i wyzwań, chcę Państwu zaproponować nową, wzbogaconą jogę przygotowaną właśnie na te czasy. Będzie to joga, która daje duże korzyści i duże przyspieszenie w rozwoju.

Wyjaśnię pokrótce skąd to się wzięło. Otóż w 1998r. na początku moich poszukiwań swojej drogi na kursie numerologii z Gladys Lobos w Poznaniu spotkałam Pana Norberta Marszałka, psychocybernetyka jakościowego rozwoju. Pracowaliśmy wówczas oboje na państwowych posadach i szukaliśmy swojej drogi w życiu. Spotykaliśmy się często, wspieraliśmy się wzajemnie w poszukiwaniach sensu życia, zgłębiając również tajniki numerologii. Rok później ja trafiłam na kurs medytacji z mantrą i spotkałam Conny’ego Larssona, mojego nauczyciela medytacji. Następnie ukończyłam kurs dla nauczycieli medytacji i zostałam nauczycielem jogi. Nasze kontakty z kolegą Norbertem urwały się na kilka lat ale nie na zawsze.

Podczas gdy ja przez te wszystkie lata ćwiczyłam swoje ciało fizyczne za pomocą asan hatha jogi i przywracałam równowagę psychiczną i fizyczną medytując z mantrą, Norbert odkrywał potencjał zawarty w liczbach, które również dają rozwój i przywracają równowagę i harmonię w ciele człowieka. Zgromadził olbrzymią wiedzę na ten temat. Odkrył i udowodnił w sposób naukowy, że liczby są również nauką poznania siebie samego i praw rządzących życiem. Jako psychocybernetyk wyraża pogląd o jedności człowieka z kosmosem. W prosty sposób udowodnił, że każdy z nas musi odnaleźć rytm swojego życia, żyć w zgodzie z naturą i słonecznym rytmem ziemi, dopasować się do niego i całego wszechświata.

Rytm to podstawa każdej egzystencji i żeby to zrobić Norbert opracował specjalny przewodnik rozwoju osobistego i życiowego mistrzostwa w postaci energetycznego kalendarza, w którym zawarte są nasze kody powiązane z całym kosmosem. Jest to harmonijny kalendarz życiowego mistrzostwa świetlanego ciała człowieka, który zawiera 13 miesięcy, każdy po 28 dni. Data narodzin każdego z nas dostarcza nieomylnych informacji o przeznaczeniu danej osoby i jej rozwoju zakodowanym w liczbach. Pracując z tym kalendarzem odnajdziemy swój rytm i rytm wszechświata, dopasujemy się do niego i w krótkim czasie poczujemy się znacznie lepiej. Praca polega na rytmicznym oddychaniu każdą liczbą i kolorem kalendarza. Podczas wdechu wprowadzamy do ciała światło a podczas wydechu wyprowadzamy z niego cienie, bóle, stresy, nawyki, przyzwyczajenia, wszystko co nam już nie służy i idziemy w stronę źródła mądrości, które jest w każdym z nas.

Ja znajduję w tym istotny element składowy jogi, zwany pranajamą, która jest przecież bardzo ważna w praktyce jogi. Włączając w nią kalendarz będzie to po prostu świadoma, świetlana pranajama, przywracająca każdemu z nas swój kosmiczny rytm wszechświata. Ja oczywiście przekonałam się już o korzyściach płynących z pracy z kalendarzem. Dlatego z całą świadomością mogę go wszystkim polecić. Pracuję z nim od 3 miesięcy, tj. od czasu naszego ponownego spotkania z Norbertem i przekonałam się, że ułatwia on i pozwala szybciej zagłębić się w stan medytacji, gdzie znajdujemy ciszę i spokój. Świadomy oddech podczas którego znajdujemy swój rytm sprawia, że mantra natychmiast wprowadza nas w stan głębokiej medytacji.

Mając do dyspozycji tak potężne narzędzia pracy jak mantry i harmonijny kalendarz życiowego mistrzostwa możemy skrócić drogę rozwoju duchowego każdego z nas o kilka lat. Możemy łatwiej i szybciej przechodzić przez wszystkie mantry i osiągać kolejne, wyższe stany świadomości. Norbert Marszałek i jego mistrzowski kalendarz to jest to czego mi jeszcze brakowało, żeby ulepszyć i udoskonalić mój warsztat pracy. Jego wiedza i doświadczenie całkowicie pokrywa się z moją wiedzą na temat medytacji z mantrą według Tradycji wedyjskiej, gdzie cały porządek kosmiczny wyrażony jest w liczbach i mantrach i sięga korzeni stworzenia świata. Cieszę się bardzo, że teraz razem będziemy mogli ją doskonalić i zbierać owoce naszej długoletniej pracy. Wiedzę tę również całkowicie zaakceptował Conny Larsson, z którym razem pracowaliśmy na wakacjach z jogą w Łazach nad morzem i zobowiązał mnie do przedstawienia jej na spotkaniu Masterclass na Cyprze, gdzie spotkamy się w październiku tego roku. Conny Larsson uznał, że wiedzę którą zgromadził Norbert powinni poznać nauczyciele z całego świata.

Od września tego roku w moim Centrum będą również prowadzone regularne zajęcia pracy z ciałem fizycznym metodą Feldenkreisa. Bardzo się ucieszyłam kiedy zgłosiła się do mnie nauczycielka tej metody Pani Monika Paszkowska, ponieważ jest to ulubiona przeze mnie metoda pracy z ciałem. Stawiam ją zawsze na drugim miejscu po hatha jodze. Delikatne i świadome ruchy tej metody pozwalają w łatwy i świadomy sposób dotrzeć do trudno dostępnych blokad w naszym ciele i usunąć je.

Zapraszam zatem wszystkich chętnych do mojego Centrum gdzie razem będziemy doskonalić się po to, żeby cieszyć się każdym dniem naszego życia.

Anna Rykowska-Grzywna