Yoga

(en)

Joga to jedność umysłu i ciała

joga_sJoga różni się zasadniczo od powszechnie spotykanych ćwiczeń fizycznych, tym, że łączy pracę ciała i umysłu, rozwija wytrzymałość fizyczną i emocjonalną. Techniki relaksacyjne, ćwiczenia rozciągające i wzmacniające w jodze są efektywne, ponieważ umysł jest skoncentrowany i skupiony na byciu ‘tu i teraz’. Aktywne ciało, zrelaksowany, spokojny oddech i jednocześnie wyciszony, choć czujny umysł prowadzą do coraz większej świadomości nie tylko ciała, ale i własnego wnętrza. Kiedy nauczymy się tego dokonywać, otworzy nam to drzwi do wielu mentalnych i duchowych korzyści jogi. Praktykowanie asan przywraca harmonię ciała a medytacja uzdrawia nasze wnętrze i następuje wówczas całkowite połączenie CIAŁA-UMYSŁU I DUCHA, połączenie to nazywamy właśnie JOGĄ. Joga wiąże umysł z ciałem, przez co możemy osiągnąć harmonijny rozwój na wszystkich poziomach, znaleźć radość i szczęście w życiu codziennym. Joga jest nauką samego ludzkiego życia. Kto praktykuje na codzień Jogę, nigdy nie będzie sam, nigdy nie będzie narzekać, zawsze będzie szczęśliwy, zadowolony i uśmiechnięty.

Hatha Joga – kropla sprawności

hatha_joga_sPraktykowanie Hatha Jogi uzdrawia ciało na poziomie fizycznym, bowiem oddziałuje na wszystkie układy organizmu człowieka, uelastycznia kręgosłup i cały układ kostny, tonizuje mięśnie, pobudza działanie gruczołów narządów wewnętrznych. Tak jak kropla drąży kamień, tak joga powoli, sukcesywnie, zwiększa sprawność fizyczną i kontrolę nad ciałem i systemem nerwowym. Równocześnie wywiera głęboki wpływ na psychikę, uwalniając nas od napięcia, leków oraz pomagając w utrzymaniu pewności siebie i pogody ducha. Jedną z największych korzyści, jakie przynosi joga jest pomoc w zwalczaniu negatywnych wpływów bólu, niesprawności i stresu na umysł i ciało. Joga prowadzi w sposób łatwy do samodzielnego odkrycia i zrozumienia źródeł bólu w ciele i jego powiązania z odczuciami, emocjami, doświadczeniami i oczekiwaniami.

Medytacja – nurkowanie w podświadomość

medytacja_sĆwiczenia fizyczne – Hatha Jogi – przygotowują ciało do medytacji i wyciszenia umysłu. Ćwicząc i rozciągając ciało dajemy przestrzeń i możliwość swobodnego przepływu energii do wszystkich komórek naszego ciała. Stajemy się jednością, połączeniem ciała, umysłu i duszy. Medytacja jest dla ludzi odważnych, którzy chcą żyć w zgodzie ze sobą, tworzyć, uruchamiać swoje ukryte talenty, odnosić sukcesy w życiu bez krzywdzenia innych. Medytacja to nurkowanie w podświadomość, podczas którego oczyszczamy nasz umysł i ciało, uczymy się mądrości życiowej i odnajdujemy harmonię z samym sobą.

Joga dla Ciebie

joga_dla_ciebie_sPoprzez ćwiczenia jogi nauczysz się elastyczności, wewnętrznej wytrwałości i świadomości siebie. Już po krótkim okresie ćwiczeń, zaczniesz odczuwać pozytywne zmiany w swoim ciele i umyśle. Tak jak Twoje ciało stanie się elastyczniejsze, tak też zmieni się Twoje myślenie. Tak jak wzmocnią się Twoje mięśnie, tak też wzmocni się Twoja wewnętrzna siła.