Warsztat z rozwoju osobistego poprzez ruch i taniec

Zapraszamy na warsztaty, które odbędą się 24 stycznia – 25 stycznia.

Ruch towarzyszy człowiekowi przez całe życie. 70% komunikacji między ludźmi stanowi tak zwana mowa ciała. Człowiek wyraża swoją osobowość: myśli, uczucia, wszelkie treści życia za pomocą rytmu i ruchu. Nasze ruchy składają się na nasz indywidualny, niepowtarzalny taniec, na nasze życie.

Dzięki tańcowi możemy uzyskać nowe spojrzenie na misterium życia wewnętrznegoAnna Halprin

czamanska-jestem-spotkaniaChoreoterapia, czyli terapia tańcem i ruchem, bywa często zaliczana do szerokiego nurtu działań terapii przez sztukę, wywodzi się z tańca współczesnego. Celem terapii tańcem nie jest taniec sam w sobie, nauka kroków czy kombinacji, lecz dojście do uczuć, emocji. W choreoterapii stosuje się taniec naturalny, czyli ruch oparty na improwizacji, dzięki któremu można odnaleźć własny rytm, uwalniać zgromadzone w ciele napięcia i poprzez to uwalniać stłumione emocje. Nie jest tu potrzebny żaden specjalny talent do tańca czy też dobra kondycja. To metoda pracy nad rozwojem osobistym i terapia zmierzająca do przepracowania jakże częstych problemów w obrębie emocji i relacji z innymi ludźmi.

Nikt nie wysłucha naszych Ciał lepiej niż my sami.

Zapraszam do stania się podróżnikiem i wyruszenia w drogę w głąb siebie, aby odnaleźć swoją niepowtarzalną naturę. Będzie to podróż do miejsca, w którym autentycznie jesteśmy sobą. W drodze tej czeka nas mnóstwo przygód. Dzięki mądrości naszego Ciała odkryjemy to, co nowe, będziemy mieli okazję porzucenia wszystkiego, co nie nasze. Korzystając z możliwości naszych Ciał, będziemy wspólnie szukać inspiracji w ruchu, w bezruchu, w oddechu, w biciu serca. Zapraszam do eksperymentowania w bezpiecznych warunkach po to by spontanicznie i pewnie manifestować swoją indywidualność w życiu.

DLA KOGO JEST TEN WARSZTAT

Terapia tańcem stanowi propozycję dla osób w dowolnym wieku, niezależnie od profesji, umiejętności, kondycji, płci itd. Pod warunkiem, że chcą coś dla siebie zrobić. Zapraszam osoby pełnoletnie.

CEL WARSZTATU

Podstawowym założeniem choreoterapii jest wzajemne powiązanie ciała i umysłu. Na tym opierają się wszystkie techniki i koncepcje terapii tańcem. Taniec pozwala nam pozbyć się stresu, wpływa na naszą pewność siebie, akceptację własnej osoby, co ułatwia nam nawiązywanie relacji interpersonalnych. Dzięki wyrażeniu emocji możemy doświadczyć lepszego poznania siebie, odkrycia swojego potencjału. Będziesz mieć okazję by zwolnić, zatrzymać się i głębiej spojrzeć w siebie, będzie to czas, w którym z uważnością możesz zająć się sobą.

CHARAKTER ZAJĘĆ I FORMA

Zajęcia mają charakter warsztatu rozwojowego poprzez ruch i taniec. Na zajęciach będziemy korzystać z całej gamy metod pracy z ciałem m.in. relaksacji z wykorzystaniem technik oddechowych, elementów jogi, improwizacji tanecznej, treningu świadomości ciała wg Metody Feldenkraisa oraz D. Kapperta, Life/Art. Process – metody Anny Halprin, Ruchu Autentycznego (RA) – M. Whitehouse.
CZAS TRWANIA – 2 dni ( weekend ). Zaczynamy od godz. 10.00 do 19.00 pierwszego dnia, między 13.00 a 15:00 przewidziana przerwa na posiłek. Drugiego dnia spotykamy od 10.00 do 15.00.

INFORMACJE

Strój swobodny, taki w którym będziesz mogła/mógł usiąść na podłodze, położyć się, poruszać, obuwie nieważne – poruszamy się na boso podłogi są ciepłe i bezpieczne, ciepłe skarpetki. Weź ze sobą wodę do picia.

INWESTYCJA

250 PLN, płatne przed rozpoczęciem warsztatu.

Prowadząca

Jolanta Czamańska – Certyfikowany Terapeuta Tańcem, Członek Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii – PTT.

ZAPISY

telefoniczne – 607 686 717
e-mail: jola.czamanska@onet.pl

Ilość miejsc ograniczona o udziale w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń.

KILKA SŁÓW O PROWADZĄCEJ

Mam 48 lat, jestem certyfikowaną terapeutką tańcem, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapetów przy Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. Od 12 lat zgłębiam tajniki jogi, uzyskałam uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej w specjalności hatha joga. Moimi najważniejszymi nauczycielami w tej dziedzinie są uczestnicy moich zajęć. Ukończyłam szkolenie w zakresie I i II części kinezjologii edukacyjnej „Brain Gym” metody dr Paula Dennisona. Jestem absolwentką Instytutu Psychologii Stosowanej w Warszawie. Medytuję z mantrą wg Tradycji Wedyjskiej. Podstawą mojej pracy jest psychofizyczna jedność człowieka, która pozwala czerpiąc z mądrości CIAŁA wyrazić swoją niepowtarzalną naturę. Z wykształcenia jestem mgr matematyki.

Z każdym kolejnym krokiem tworzę się na nowo, właśnie niedawno Życie przypomniało mi, że lubię się uśmiechać i że wystarczy oddychać. Lubię muzykę i ciszę. Jestem koneserką gorącej czekolady.