Podsumowanie wizyty Connego Larssona

Wizyta Conny’ego Larssona w Centrum Jogi Harmonia w Poznaniu na kursach medytacji od pierwszego do dziewiątego stopnia – zakończona wspaniałym sukcesem Conny’ego i jego książki
W kursach medytacji udział wzięło około 130 osób. Każdy z uczestników miał możliwość kupić jego ostatnią książkę „Pod maską klauna: prawdy, seks i sekty” i uzyskać dedykację autora. Kursy odbywały się w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczucie ciepła i serdeczności, które biło od Conny’ego udzieliło się wszystkim uczestnikom. Conny Larsson promieniował uczuciem szczęścia i dobrze spełnionego obowiązku, a jego słowa zapadały głęboko w sercach poszukujących prawdy, ciszy i spokoju.

Książka, w której opisał całe swoje życie i ujawnił w niej również swoje słabości przyniosła mu duże uznanie w oczach czytelników, ponieważ potwierdziły się jego nauki, które zawsze głosił podczas swoich wykładów nauczając ludzi medytacji z mantrą. Pięć głównych wartości ludzkich, takich jak prawda, prawość, pokój, miłość i niekrzywdzenie były zawsze głównym motywem przewodnim jego nauk przez 40 lat jego ciężkiej pracy. To prawda, którą ujawnił w swojej książce przyniosła mu to uznanie. Swoim przykładem i życiem udowodnił całemu światu, że idąc drogą prawdy nigdy nie można pobłądzić i w końcowym etapie zawsze otrzymuje się nagrodę. Demaskując organizację Sai Baby i pokazując na światło dzienne haniebne czyny samego guru udowodnił całemu światu, że jest człowiekiem odważnym, wielkiego serca, wrażliwym na krzywdy ludzkie i zawsze staje w obronie słabszych i pokrzywdzonych.

Dzisiaj nagrodą dla niego jest uznanie jego uczniów, zwolenników i sympatyków na całym świecie, cisza, radość i spokój w jego wnętrzu. Jest całkowicie spełniony a jego serce przepełnia miłość, którą dzięki medytacji i bolesnym doświadczeniom odnalazł i teraz już tylko chce wszystkich obdarować tą miłością, a tym którzy go skrzywdzili dawno już przebaczył. Doświadczony jednak przez życie przestrzega wszystkich przed ślepym podążaniem za guru, przed sektami, które odzierają każdego nie tylko z majątku, ale również z godności ludzkiej, ponieważ nikt nawet największy guru nie może dać nam szczęścia, które jest ukryte głęboko w naszym wnętrzu. Sam też nigdy nie stawia się w pozycji guru, mówi, że jest zwykłym nauczycielem, przyjacielem wszystkich ludzi na świecie i zawsze naucza medytacji za darmo, której systematyczne praktykowanie prowadzi prosto do naszego wnętrza – do źródła istnienia, radości i szczęścia.

Jestem mu bardzo wdzięczna za to, że zdołał mnie o tym przekonać i że w ciągu dziesięciu lat naszej współpracy i systematycznej praktyki medytacji znalazłam swoje źródło radości, istnienia i tworzenia. Dzisiaj moja radość jest tak ogromna, jak ocean, o którym często Conny mówi podczas swoich wykładów. Cieszę się, że mogę dzisiaj dzielić z nim swoją radość i nauczając innych medytacji z mantrą, obdarować nią wszystkich poszukujących swojego miejsca w życiu.

Anna Rykowska-Grzywna