Kobiecość i Męskość – czas pojednania

Warsztaty Konstelacji/Ustawień Systemowych i Archetypowych wg metody B. Hellingera)

Czego dotyczą warsztaty? Pozwól, że napiszę klika zdań.

Historia świata pokazuje, że przez wieki cierpienie jest tym co kobieta i mężczyzna dają sobie nawzajem. Dlaczego pragnąc miłości i zrozumienia zadajemy ból? Upokorzenie, lęk, przerzucanie się winą, brutalność, zawstydzenie, odrzucenie, pogarda, niezrozumienie są nadal tym, co dajemy sobie pomimo chęci bycia blisko. Męskość z lęku zdominowała kobiecość, kobiecość z poczucia wykorzystania mści się na męskości. 

Niezależnie od tego czy jesteś mężczyzną czy kobietą zapewne przyznasz, że kobiety i mężczyźni pomimo tego, że przyciągają się mają także potrzebę rywalizowania ze sobą. Nie sposób w wyczerpujący sposób odpowiedzieć dlaczego? Być może pytanie dlaczego nie jest najwłaściwsze, może właściwszym byłoby zapytać – co możemy dla siebie zrobić by popatrzeć na siebie inaczej?

Nie uciekniemy od tego, że pierwszymi, choć nie jedynymi osobami reprezentującymi kobiecość i męskość są nasi rodzice (oni wzorce przejęli po swoich rodzicach – naszych dziadkach), to ich wartości i nasza relacja z nimi w znaczący sposób determinuje to w jaki sposób postrzegamy siebie i świat. Może wydać cie się to dziwne ale pomimo tego, że jesteśmy dorośli mentalnie w relacje wchodzimy zwykle jako dzieci – z wyobrażeniami, oczekiwaniami, brakami, poczuciem odrzucenia, roszczeniem itd

Podczas warsztatów chcę zaprezentować Ci inny model – model wg. którego żyję. Model, który doprowadził mnie do miejsca w którym jestem szczęśliwym człowiekiem, mężem, ojcem, właścicielem firmy.

Dzisiaj – to odpowiedni czas.

 • Kobiecość która wypłakała cały żal, wybacza, przestaje widzieć w męskości oprawcę – jest gotowa by zasilać istnienie.
 • Męskość, która wybaczyła sobie, rezygnuje z walki, przestaje widzieć w kobiecości zagrożenie dla swojej wolności – jest gotowa na to by nadawać kierunek życiu.
 • Energie te dzisiaj przestają dzielić. Zaczynają tworzyć z odwagą w zjednoczeniu życie.
 • Wybaczenie kończy konflikt – prowadzi do pojednania i rodzi radość.
 • Nowy rozdział, nowe rozdanie, nowa jakość.

Koniec rodzi początek.

Gdzie Kobiecość łączy się z Kobiecością, tam gdzie Męskość podaje dłoń Męskości, w miejscu gdzie Kobiecość jednoczy się z Męskością – spotkajmy się!

Zapraszam na warsztaty Konstelacji Systemowych i Archetypowych metodą Berta Hellingera.

Jeżeli jesteś gotowy/gotowa poznać to kim na prawdę jesteś a nie to kim wydajesz się być. Jeżeli jesteś gotowa/gotowy podważyć dotychczasowy sposób myślenia i masz gotowość na wykonanie realnego ruchu w swoim życiu – to są warsztaty dla Ciebie.

Przez dwa dni korzystając z narzędzia Konstelacji/Ustawień, będziemy rozpoznawać, czym jest świadomość bycia pełnią mocy.

W trakcie warsztatów będziemy pracować na kilku poziomach: 

 • poziom osobisty (rozpoznanie własnego potencjału),
 • relacji rodzinnych – systemowych (poznanie i uzdrowienie relacji pomiędzy dziećmi i rodzicami),
 • poziom archetypowy – wzorce społeczne, kulturowe, religijne, poziom partnerski – relacji między kobietą a mężczyzną.

Poruszymy aspekt roli dziecka w systemie rodzinnym, podświadomości – części naszej jaźni, która dopomina się uwagi w celu integracji, relacji pomiędzy ciałem – umysłem i świadomością. Robiąc krok w dorosłość poznamy wagę odpowiedzialności.

*Podczas warsztatów każdy uczestnik będzie miał swoje ustawienie oraz wielokrotnie będzie brał udział w konstelacjach innych uczestników jako reprezentant bądź obserwator.

Czym są Konstelacje (Ustawienia) Systemowe?

System rodzinny to żywy mechanizm (reprezentowany fizycznie przez członków rodu), swego rodzaju rozdzielacz energii życiowej, cechujący się mechaniką zależności i współistnienia.
System to więcej niż rodzina, to cała matryca pochodzenia w której panują określone prawa i porządki. Jeżeli porządek w systemie jest zachowany – mechanika systemu wspiera każdego kto w nim się znajduje, jeśli jest zaburzony system dąży poprzez mechanizm samoregulacji do równowagi. W systemie ma prawo istnieć wszystko na równych prawach, jest to swego rodzaju szkoła – ucząca nas porządku, zależności, odpowiedzialności – dająca możliwość rozpoznania co jest istotą relacji międzyludzkich. Konstelacje systemowe dają możliwość wglądu w dynamikę systemu, pokazują co w systemie działa w nieprawidłowy sposób i dzięki naturalnemu ruchowi duchowemu w zależności od gotowości osoby uczestniczącej, dają możliwość na udrożnienie zatorów blokujących nasz naturalny potencjał – potencjał kreacji. Konstelacje archetypowe pokazują dynamikę na poziomie dużo szerszym niż osobisty – są swego rodzaju wglądem w powszechnie panujące i przejawiające się wzorce postaw i zachowań.

PROWADZĄCY: Łukasz M. Łukaszewicz

termin: 24-25 marca 2018, godz. 10.00 – 18.00

ZAPISY I PYTANIA MERYTORYCZNE:

Cena:

 • regularna: 650 zł
 • dla osób które były na warsztatach prowadzonych przeze mnie lub korzystały z sesji indywidualnych zniżka 10% !
 • wpłata zaliczki w wysokości – 200 zł
 • wszelkie dane dotyczące płatności otrzymają Państwo drogą mailową.
W związku z ograniczoną liczbą miejsc, obowiązują ZAPISY w celu rezerwacji, Ze względu na charakter procesowy liczba miejsc: 10 osób – decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata zaliczki w wysokości – 200 zł

Informacje organizacyjne:

 • POSIŁKI: W ramach warsztatów przygotowane będą dla Państwa obiady gotowane według pięciu przemian. Prosimy o informację odnośnie diety (wegańska, wegetariańska czy obejmująca wszystkie produkty, w tym mięsne) oraz o ewentualnych uczuleń. 
 • STRÓJ: Prosimy o wzięcie ze sobą niekrępującego stroju oraz obuwia na zmianę. Warsztaty odbywają się głównie w pozycji siedzącej na poduszkach. 

Do zobaczenia!