Warsztaty Jogi Tańca

Shakti Dance – Warsztaty Jogi Tańca

The Yoga Dance of Unated Kingdom.

shakti-danceAssany jogi dynamicznie przechodzą w taniec tworząc dynamiczną medytacje w ruchu, jednocząc umysł, duszę i ciało.

Shakti Dance – joga tańca – to praktyka natchniona mądrością jogi, łącząca świadomość ciała, ducha i umysłu, wykorzystująca pozycje jogi (asany), różne style tańca oraz swobodną ekspresję ruchową. Na poziomie energetycznym Shakti Dance rozwija intuicję, uwalnia z blokad i poprzez połączenie ruchu i muzyki, pozwala doświadczyć stanów mistycznych. Pomaga w osiągnięciu harmonii na wielu poziomach, serca, ciała i umysłu.

Shakti dance ma swoje korzenie w tradycji Jogi Kundalini, według przekazu Yogi Bhajana. Twórcą tej dyscypliny jest Sara Avtar Olivier, tancerka, uzdrowiciel i joginka.

Typowe warsztaty Shakti Dance zawierają w sobie różne fazy. Rozpoczynają się dostrojeniem do wyższych wibracji wykorzystując mantrę i mudry. Następnie są ćwiczenia rozciągające na ziemi na bazie asan. Po nich następują energetyzujące pozycje stojące i sekwencje transowe, łączące ruch i oddech, otwierające czakry i przygotowujące do następnej fazy jaką jest wolny taniec, uwalniający, kierowany wewnętrznym, kreatywnym impulsem. Po tańcu czas na integrującą ciało i ducha relaksacje, a po niej na choreografie mantr, łączącą muzykę i taniec w geometryczne ruchy, stymulujące i przygotowująca umysł do medytacji. Po chwili wyciszenia i bezruchu wzmacniamy ochronę aury i kończymy zajęcia.

 

Warsztaty Shakti Dance, ktore prowadze, wzbogacone są dodatkowo w muzykę na żywo, w śpiew, w grę na instrumentach (gitara, dulcymer, bębny). Uczestnicy mogą brać czynny udział w śpiewie lub medytować na własny sposób. Łączę na nich również moje zainteresowania szamanizmem i rozwojem osobistym. Moja plyta „Beauty & Power” powstala miedzy innymi na cele Shakti Dance. zapraszam na moja strone www.magdalenaatkinson.co.uk oraz strone DOmu NATURY POZNAN – http://www.hellinger-domnatury.pl/shakiti-dance/<span class="su-quote-cite">Magdalena Atkinson</span>
termin: sobota 2-go kwietnia, godz. 11.00 – 13.00

miejsce: Centrum Jogi Harmonia, ul. Gnieźnieńska 2

cena: 60 zł

zgłoszenia: Dom Natury 606303614

nauczyciel: Magdalena Atkinson, wokalistka, nauczyciel Shakti Dance. Na swoich warsztatach inspiruje do wewnętrznych podróży wykorzystując m.in. swoją muzykę, śpiew i grę na instrumentach. Pochodzi z Poznania. Od 10 lat mieszka w Wielkiej Brytanii. W tym roku wydała album „Beauty of Power – Pieśń Mocy”.