About Us

Our Center is 12 years old already. I have led it for 6 years now with my daughter Eva. She is very good yoga teacher with all appropriate licenses.

Przez 10 lat miałyśmy swoją siedzibę przy ul. Towarowej 45 w Poznaniu, a od 2 lat pracujemy przy ul. Gnieżnieńskiej 2. Powodem zmiany lokalizacji był budynek przy ul. Towarowej, który już nie odpowiadał naszy standartom. Był stary , niedogrzany i dawno nie remontowany. Idąc za duchem czasu i nowoczesnością zaadoptowałyśmy w nowym prywatnym budynku 300m2. pustą przestrzeń na nasze potrzeby stworzenia nowoczesnego ośrodka. Mamy tu do dyspozycji dwie duże 90m2, sale do ćwiczeń i jedną mniejszą 30m2 do spotkań i medytacji oraz całe zaplecze: szatnie, toalety, biuro, recepcja.

Ul. Gnieżnieńska 2 zlokalizowana jest w spokojnym miejscu – niedaleko centrum miasta – rejon Śródki – początek ul. Głównej, skrzyżowanie z ul. Gdyńską. Ze Śródki można do nas dojechać autobusami nr: 70, 73, 85, 237, (4 przystanki- 5 minut).

Oferta zajęć w naszym ośrodku jest bogata. Można tu znależć wszystko co rozwija i usprawnia ciało, umysł, ducha i poszerza świadomość.

Zajęcia z jogi których jest najwięcej prowadzone są przez doświadczonych i sprawdzonych nauczycieli – Ewę Grzywna, Teresę Sokwierę, Karolinę Tomkowiak i Kasię Ostrowską-Mermelę.

Zajęcia które rzeżbią sylwetkę, wzmacniają wszystkie mięsnie i kręgosłup to: Płaski brzuch, Trening obwodowy, Trening antycelulitowy prowadzi znakomity lubiany – instruktor rekreacji ruchowej a jednocześnie rehabilitant terapeuta i masażysta Michał Wojtysiak.

Znajdziesz tutaj też różnego rodzaju tańce. Dynamiczna Zumba prowadzona przez młode wysportowane dziewczyny, Matrę Zaraś i Klaudię Piotrowską, spokojny Taniec towarzyski dla każdego prowadzony przez Macieja Hemerlińskiego i Kasię Nawrocką wicemistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich. Terapię tańcem prowadzi nasza joginka a jednocześnie terapeutka tańcem Jola Czamańska.

Harmonia art to terapia sztuką, która zawiera również tańce – uczy lubienia siebie poprzez zabawę i samoakceptacje, a prowadzą je wspaniałe terapeutki Małgosia Potempa i Ewa Żukowska. TaijiFit – to nowoczesna prosta metoda, ucząca ruchów które tworzą harmonię w ciele i umyśle, a prowadzi je znakomity pasjonat tej metody Tomek Dudarski.

A ja moi drodzy tu na ul.Gnieźnieńskiej spokojnie przekazałam berło zarządzania naszym ośrodkiem i prowadzenie zajęć jogi w moim dawnym wydaniu znana jako Ania Rykowska-Grzywna  z ul. Towarowej mojej córce  Ewie, bo widzę i słyszę, że robi to jeszcze lepiej niż ja kiedyś.

Teraz mając 70 lat wracam do Was po 2-letniej przerwie, z nowymi pomysłami na życie. Zaczynam nowy etap w moim życiu. Stworzyłam Jogę Inaczej, w której zawarłam moje 20-to letnie doświadczenia. Jest to już moja Joga. Przez ten czas, szukałam siebie i obserwowałam jak się czuje i czego potrzebuje moje ciało. Ciało, które przez większość życia zaniedbywałam do tego stopnia, że w końcu odmówiło mi posłuszeństwa. Moje ciało było zawsze dla mnie motorem poszukiwań nowych lepszych sposobów na życie. Ostatnio, żeby je uzdrowić, uratować musiałam bardzo mocno wsłuchiwać się w jego potrzeby, zrozumieć czego naprawdę potrzebuje. Zajęło mi to prawie 3 lata. Chociaż lekarze nie dawali mi szans na wyzdrowienie ja wciąż cieszę się życiem. Ciągle również na swoich błędach uczę się czegoś nowego.

Od 4 lat współpracuje z kosmobioenergetykiem Norbertem Marszałkiem, który z ogromnym sukcesem poświęcił 20 lat życia na badanie przestrzeni kosmicznych. Opracował kompleks energetyczny w którym zgromadził najwyższe energie światła schodzące od dwóch lat na ziemię. Mogą z nich korzystać wszyscy ludzie gotowi na ich przyjęcie. Energie te płyną bezpośrednio z samego praźródła i mają olbrzymią moc działania. Podnoszą w ciele częstotliwość wibracji, rozpuszczają bóle, blokady, wypełniają ciało nową subtelną energią, która również uzdrawia. Miałam możliwość testowania jego kompleksów energetycznych. Stanowiło to dla mnie olbrzymią pomoc w trudnych chwilach mojego życia. Aby ten stan utrzymać, trzeba jednak zrobić w naszych głowach miejsce na nową energię, wyrzucając z niej starą. Właśnie na to znalazłam sposób.

W sierpniu tego roku nauczyłam sie na kursie specjalnego masażu  zwanego Barsami. Są to wręcz magiczne 32 punkty na głowie. Podczas delikatnego dotyku otwierają zakładki za którymi umieszczone są nasze ograniczenia. Są to stres, czarne wizje, frustracja , lęk, żal, gorycz, zbierane przez wszystkie wcielenia naszego życia. Podczas sesji Bars, która trwa około dwóch godzin następuje wymiana energetyczna i rozładowanie napięcia elektrycznego. Dzięki temu cały ten balast z naszej głowy znika i robi miejsce na nową energię światła. Energia ta wypełnia zwolnioną przestrzeń, poszerza świadomość i uzdrawia ciało. Tak właśnie testując na sobie efekty masaży Bars, kompleksy energetyczne Norberta, doświadczam każdego dnia wspaniałych efektów ich działania. Obserwuję jak zmienia się moje ciało, myślenie i świadomość. Cieszę się każdym drobiazgiem. Zauważyłam też, że moje ciało potrzebuje teraz innego ruchu. Ruchu, który jest delikatny powiązany z dotykiem moich dłoni. Wyczuwają one energię ciała. Dłonie nasycają ciało energią, uzdrawiają je i razem z oddechem wprawiają w ruch zgodny z przepływem energii w ciele. Początkowo ruchy są małe, następnie coraz większe swobodniejsze. W końcowym etapie układają się w asany jogi. To jest właśnie moja Joga Inaczej.

Każdego kto zechce skrzystać z mojej wiedzy zapraszam  na zajęcia jogi w godzinach dopołudniowych, na spotkania i terapie indywidualne, oraz na sesje masaży Bars.

Marianna Anna Rykowska-Grzywna