Nasze początki

Początki

ania_c_sNazywam się Anna Rykowska – Grzywna. Mam 60 lat, mieszkam w Poznaniu. Jestem nauczycielem Hatha Jogi wg. B.K.S IYENGARA oraz międzynarodowym nauczycielem medytacji – MANTRA JOGA wg. Tradycji Wedyjskiej. Hatha Jogę zaczęłam ćwiczyć mając 50 lat. Moje ciało fizyczne i psychiczne było wówczas w bardzo złym stanie. Odczuwałam silny ból kręgosłupa, który ledwie pozwalał mi się poruszać. Znalazłam wtedy w Poznaniu moją najlepszą nauczycielkę Hatha Jogi, panią doktor Marię Stróżyk. To ona każdego dnia pokazywała mi i uczyła jak prostować moje pokrzywione kości. Po dwóch latach pojawił się w Poznaniu Conny Larsson – międzynarodowy nauczyciel medytacji Wedyjskiej – Mantra Joga, do którego trafiłam na kurs medytacji 1° a później 2°.W 2000 roku ukończyłam w Drawsku Pomorskim kurs dla Nauczycieli Medytacji, który zmienił całe moje dotychczasowe życie. Podjęłam wówczas decyzję o przejściu na wcześniejszą emeryturę i złożyłam w tym celu dokumenty w Urzędzie Miasta w Poznaniu, gdzie pracowałam przez 34 lata.

Centrum Jogi Harmonia

anna_rykowska_grzywna_centrum_jogi_harmonia_sPostanowiłam być nauczycielem i swoją wiedzę i doświadczenie przekazywać innym ludziom, którzy chcą wziąć swoje życie i zdrowie we własne ręce, ucząc ich ćwiczyć i medytować. Połączyłam te dwie dziedziny razem praktykując je na sobie każdego dnia i dzisiaj uważam, że jest to wspaniały sposób na życie. Ustąpiły wszystkie bóle, choroby, a ja każdego dnia jestem zdrowsza, młodsza i szczęśliwsza. Dawno zapomniałam już o bólach kręgosłupa, zmartwieniach i o tym, żeby stresować się z byle powodu. Każdy nowy dzień przynosi mi nowe doświadczenia, nowe pomysły i głęboką wiarę w to, że wszystkie moje plany, marzenia spełniają się, a najważniejsze, że służą innym ludziom, którzy chcą również podążać w tym kierunku. Ludzi tych jest coraz więcej, dlatego zdecydowałam otworzyć własne CENTRUM JOGI, które było w moich planach i mam nadzieję, że znajdzie tam miejsce każdy, kto będzie chciał rozwijać i doskonalić się.

Szkoła Hatha Jogi w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego 27, w której pracowałam przez ostatnie 2 lata razem z moimi koleżankami i kolegami pod kierownictwem naszej nauczycielki pani dr Marii Stróżyk, dała mi kolejne doświadczenia, które pozwoliły mi usamodzielnić się, za co jestem im bardzo wdzięczna. Dnia 2 lutego 2004 r. zaczęłam samodzielną pracę przy ul. Towarowej 45 w Poznaniu – CENTRUM JOGI „HARMONIA”, gdzie w wynajętej sali 100 m można ćwiczyć i medytować.

Współpraca z Conny Larssonem

conny_i_nauczycieleWspaniałą osobą na stałe związaną z Centrum jest mój nauczyciel medytacji Conny Larsson ze Szwecji, z którym pracuje od 1999 roku. Posiada on olbrzymie długoletnie doświadczenie, ogromną wiedzę i ogromne otwarte serce dla wszystkich. Jego praca jest całkowitym poświęceniem dla innych, jest gotów pomóc każdemu, kto o pomoc poprosi. Niczego nie ukrywa, zawsze mówi prawdę, jeżeli w życiu błądził to również się do tego przyznaje i mówi to bez żadnych ogródek. Na każdym spotkaniu przypomina, że nie jest żadnym GURU, któremu należy oddawać cześć i składać hołdy. Jest jednym z nas i pokazuje, uczy jak znaleźć drogę do własnego szczęścia i nie pobiera za to żadnego wynagrodzenia. Na moje zaproszenie przyjeżdża 2 razy w roku do Poznania i prowadzi kolejne stopnie kursów a ja pokrywam tylko koszty jego przyjazdu, pobytu, reklamy i wynajęcia sali.

Conny potrafi też docenić pracę i wysiłki swoich uczniów uczyć się od nich. Podchwycił moje wyniki pracy połączenia Hatha Jogi i medytacji i uznał, że jest to dobry pomysł, który warto kontynuować. Przyjechał w 2004 roku na nasze wczasy z Hatha Jogą w Puszczy Zielonce i przez 10 dni razem z nami wypoczywał i uczył się ćwiczyć asany. Mnie zaprosił w listopadzie na Cypr, gdzie wypoczywali Szwedzi i kazał mi przez 3 tygodnie uczyć ich Hatha Jogi. Conny Larsson ucząc nas medytacji z Mantrą wg. Tradycji Wedyjskiej nie dorabia do tego żadnej filozofii, mówi, że daje nam Mantrę, która jest narzędziem naszej pracy i uczy nas jak należy ją właściwie wykorzystać.