Wakacyjne refleksje

Wakacyjne refleksje

grupa_gaski_2007_mTradycją stało się już, że od pięciu lat każdego roku w okresie letnim organizuję międzynarodowe wakacje z jogą, na które przyjeżdża Conny Larsson i razem pracujemy ucząc chętnych hatha jogi, relaksacji, pranajamy i medytacji z mantrą. W październiku, natomiast, wyjeżdżam na Cypr i biorę udział w wakacjach organizowanych przez Conny’ego Larssona i robimy to samo. Każdego roku do stałych uczestników tego rodzaju wypoczynku dołączają grupy nowych, zadowolonych osób.

joga_gaski_2007_mTegoroczne wakacje odbyły się w pierwszej połowie lipca i uczestniczyło w nich w dwóch ośmiodniowych turnusach około 70 osób. Wśród Polaków były duże grupy osób ze Szwecji i Niemiec i pojedyncze osoby z Austrii, Anglii i Ukrainy. Było bardzo międzynarodowo. Językiem wykładowym był polski i angielski, ale można było porozumiewać się również po niemiecku i rosyjsku. Wypoczywaliśmy w Pałacu Morskim, w Gąskach koło Sarbinowa, 800 metrów od morza, w otoczeniu pięknego zabytkowego parku. Do naszej dyspozycji mieliśmy dużą, piękną salę konferencyjną w której pracowaliśmy prawie przez cały dzień. Każdego dnia w programie były 4 godziny hatha jogi z relaksem i pranajamą, 3 godziny medytacji z mantrą, a wieczorami po kolacji wykłady, lekcje i śpiewanie mantr z Conny Larssonem. Atrakcją programu były również koncerty gongów i mis tybetańskich w wykonaniu Andrzeja Samka, który specjalnie do nas przyjechał. Wśród uczestników ze Szwecji i Niemiec były osoby o długoletnim stażu pracy nad swoim rozwojem duchowym i chętnie dzieliły się swoją wiedzą i pomagały innym.

Andrzej_Samek_gongi_mConny Larsson pracował praktycznie przez cały dzień, ja i moja wspaniała asystentka/ tłumaczka Jola Kulig również, ponieważ oprócz zajęć programowych można było porozmawiać i zapytać o radę również na tematy osobiste, a chętnych było dużo. Czasami byliśmy bardzo zmęczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni. Swoje siły regenerowaliśmy podczas medytacji i śpiewania mantr, gdzie wszystkie języki świata zamieniały się w jeden wspólny język miłości. Było wspaniale. Nikomu nie przeszkadzała kapryśna pogoda. Wszyscy wyjechaliśmy z Gąsek bardzo zadowoleni.

Anna_Rykowska_Grzywna_Conny_Larsson_mJa, po krótkim odpoczynku, snuję już kolejne plany na przyszłość, ponieważ po każdym spotkaniu i pracy z Conny Larssonem moje akumulatory pracują na wyższych obrotach, moje spojrzenie w przyszłość jest bardziej jasne, a cele te długo- i krótkoterminowe są bardziej osiągalne. Conny Larsson to nauczyciel, który potrafi sprawić i wydobyć z każdego to co najlepsze i każde spotkanie z nim to następny skok do przodu. Wiedza, którą przekazuje poparta doświadczeniem całego jego życia jest dla mnie drogowskazem, o czym mogłam się przekonać przez ten 9 letni okres współpracy. Cieszę się z tego ogromnie, ponieważ mogę się nią dzielić z moimi uczniami, nauczycielami w moim Centrum Jogi Harmonia, mogę ją przekazywać każdemu kto przyjedzie na wakacje z jogą i na międzynarodowych spotkaniach Masterclass na Cyprze. A najbliższe plany to: przygotowanie Centrum Jogi i rozkładu zajęć na kolejny, piąty rok działalności, a w październiku wyjazd na Masterclass i wakacje z jogą na Cyprze. Na wakacje pojedzie ze mną 5 osób z mojego Centrum, w tym dwie nauczycielki – moje pierwsze uczennice Małgosia i Renia. Cieszę się z tego ogromnie. A o dalszych planach, tych długoterminowych, napiszę po powrocie z Cypru.

Ania Rykowska-Grzywna