Joga to jedność umysłu i ciała

Joga różni się zasadniczo od powszechnie spotykanych ćwiczeń fizycznych, tym, że łączy pracę ciała i umysłu, rozwija wytrzymałość fizyczną i emocjonalną. Techniki relaksacyjne, ćwiczenia rozciągające i wzmacniające w jodze są efektywne, ponieważ umysł jest skoncentrowany i skupiony na byciu ‘tu i teraz’. Aktywne ciało, zrelaksowany, spokojny oddech i jednocześnie wyciszony, choć czujny umysł prowadzą do coraz większej świadomości nie tylko ciała, ale i własnego wnętrza. Kiedy nauczymy się tego dokonywać, otworzy nam to drzwi do wielu mentalnych i duchowych korzyści jogi. Praktykowanie asan przywraca harmonię ciała a medytacja uzdrawia nasze wnętrze i następuje wówczas całkowite połączenie CIAŁA-UMYSŁU I DUCHA, połączenie to nazywamy właśnie JOGĄ. Joga wiąże umysł z ciałem, przez co możemy osiągnąć harmonijny rozwój na wszystkich poziomach, znaleźć radość i szczęście w życiu codziennym. Joga jest nauką samego ludzkiego życia. Kto praktykuje na codzień Jogę, nigdy nie będzie sam, nigdy nie będzie narzekać, zawsze będzie szczęśliwy, zadowolony i uśmiechnięty.

Hatha Joga – kropla sprawności

hatha_joga_sPraktykowanie Hatha Jogi uzdrawia ciało na poziomie fizycznym, bowiem oddziałuje na wszystkie układy organizmu człowieka, uelastycznia kręgosłup i cały układ kostny, tonizuje mięśnie, pobudza działanie gruczołów narządów wewnętrznych. Tak jak kropla drąży kamień, tak joga powoli, sukcesywnie, zwiększa sprawność fizyczną i kontrolę nad ciałem i systemem nerwowym. Równocześnie wywiera głęboki wpływ na psychikę, uwalniając nas od napięcia, leków oraz pomagając w utrzymaniu pewności siebie i pogody ducha. Jedną z największych korzyści, jakie przynosi joga jest pomoc w zwalczaniu negatywnych wpływów bólu, niesprawności i stresu na umysł i ciało. Joga prowadzi w sposób łatwy do samodzielnego odkrycia i zrozumienia źródeł bólu w ciele i jego powiązania z odczuciami, emocjami, doświadczeniami i oczekiwaniami.

Medytacja – nurkowanie w podświadomość

medytacja_sĆwiczenia fizyczne – Hatha Jogi – przygotowują ciało do medytacji i wyciszenia umysłu. Ćwicząc i rozciągając ciało dajemy przestrzeń i możliwość swobodnego przepływu energii do wszystkich komórek naszego ciała. Stajemy się jednością, połączeniem ciała, umysłu i duszy. Medytacja jest dla ludzi odważnych, którzy chcą żyć w zgodzie ze sobą, tworzyć, uruchamiać swoje ukryte talenty, odnosić sukcesy w życiu bez krzywdzenia innych. Medytacja to nurkowanie w podświadomość, podczas którego oczyszczamy nasz umysł i ciało, uczymy się mądrości życiowej i odnajdujemy harmonię z samym sobą.

Joga dla Ciebie

joga_dla_ciebie_sPoprzez ćwiczenia jogi nauczysz się elastyczności, wewnętrznej wytrwałości i świadomości siebie. Już po krótkim okresie ćwiczeń, zaczniesz odczuwać pozytywne zmiany w swoim ciele i umyśle. Tak jak Twoje ciało stanie się elastyczniejsze, tak też zmieni się Twoje myślenie. Tak jak wzmocnią się Twoje mięśnie, tak też wzmocni się Twoja wewnętrzna siła.

 

 

 

UWAGA

 

Centrum jest nieczynne

 

od 1 do 3 listopada