Jolanta Czamańska

Wyobraźcie sobie świat bez ruchu, w którym wszystko pozostaje w spoczynku, ma swoje określone i niezmienne miejsce. Cóż za smutna wizja. Życie to przecież R U C H! Wszystko, co się wokół nas dzieje to nieustająca zmiana. Trwa taniec naszych CIAŁ.

10 lat temu trafiłam na zajęcia jogi do Barbary Gajdzińskiej. To dzięki niej, w atmosferze pełnej akceptacji, poznawałam świat asan. Uczyłam się cierpliwości i wytrwałości. Dzięki niej joga towarzyszy mi do dzisiaj. Kilka lat temu spotkałam Annę Rykowską-Grzywnę pod okiem, której kontynuowałam przygodę z jogą. Zaczęłam nabierać więcej siły i pewności siebie. Ania otworzyła mnie na nowe doświadczenia związane z medytacją z mantrą wg Tradycji Wedyjskiej. Tajniki medytacji zgłębiałam przy międzynarodowym nauczycielu medytacji Conny Larssonie. Długo rodziła się we mnie myśl, że ja też mogę towarzyszyć innym w odkrywaniu ich możliwości tak jak moi nauczyciele. I stało się. W grudniu 2009 roku uzyskałam uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej w specjalności hatha joga i choć kilka lat wcześniej wydawało mi się to niemożliwe stanęłam na macie jako nauczyciel jogi. Dzięki Wam uczestnikom moich zajęć cały czas się uczę, jest to najintensywniejsza nauka bo przez nauczanie innych.

Moją drugą pasją jest taniec. Tańczyłam od zawsze. Taniec daje mi ogromne poczucie wolności. W 2005 po raz pierwszy uczestniczyłam w zajęciach z terapii tańcem. Wtedy wiedziałam już, że to jest to, czego szukam; fantastyczne domknięcie moich doświadczeń z jogi i medytacji. Moje poszukiwania doprowadziły mnie do Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii przy Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, którego jestem członkiem od 2008 roku a obecnie trwa proces mojej certyfikacji zawodowej. Praca z ciałem jest równocześnie pracą z umysłem, istnieje między nimi nierozerwalna więź. Coraz sprawniejsze ciało daje większą pewność siebie i otwiera nowe przestrzenie umysłowi. Chcąc zrozumień zmiany, które stały się moim udziałem od 2007 roku, przez 3 lata w Instytucie Psychologii Stosowanej zgłębiałam tajniki współczesnej wiedzy psychoterapeutycznej. Rozwijam swoje umiejętności i wrażliwość uczestnicząc w wielu warsztatach szkoleniowych zarówno psychologicznych jak i z zakresu terapii tańcem i ruchem oraz jogi.

Przez MEDYTACJĘ, JOGĘ i TANIEC odnajduję w codzienności radość.

Dziś choć mam już 45 lat i wiem, że przeszłam już długą drogę do poznania samej siebie to czasem na macie albo w trakcie tańca zupełnie niespodziewanie odkrywam coś nowego, coś czego do tej pory nie zauważałam, co staje się kolejnym krokiem do poznania mojej prawdziwej natury.

Zapraszam na moje zajęcia, podczas których czerpiąc z mądrości CIAŁA i wsparcia grupy będziemy przełamywać własne ograniczenia w pełnym wyrażaniu siebie. Będziemy mieć okazję by zwolnić, zatrzymać się i głębiej spojrzeć w siebie, z uważnością zająć się sobą. Zapraszam do poszukiwań swojej własnej drogi, ona jest najlepsza.